Prezentace firmy:

lipno-windsurfing.cz

Prezentace firmy:


Internet je ideální příležitost každou firmu tzv. představit, říci něco o historii firmy a řádně ji vychválit, aby případnému zákazníkovi bylo jasné, že jedině zde musí utratit své peníze. Takže poslušen příkazům doby i já uvádím něco z toho co by Vás snad mohlo zajímat.

V roce 1992 jsem měl nashromážděno už tolik windsurfingového materiálu, že mi manželka pomalu přestávala věřit, že to vše opravdu potřebuji. A navíc v tehdejší době to vypadalo, že podnikání je jediná správná cesta jak se snadno uživit a ještě si dělat to, co člověka nejvíc baví. Trochu jsem už sice z této představy vystřízlivěl, ale i přes všechny překážky se mi podařilo postavit v Černé v Pošumaví na břehu Lipna malý Surfshop s půjčovnou a školou windsurfingu. Plachty jsem si dlouho šil sám, postupně jsem zvyšoval množství až na cca 100 plachet ročně. To už jsem ale sám nestíhal a zaměstnal jsem jednu šikovnou švadlenu a já už většinou jen plachty vymýšlel, kompletoval a testoval :-)
Pak přišla krize, růst cen materiálu (většinou z Číny) a doprodeje dovozových plachet (také z Číny), takže ... postupně jsme přešli z šití nových plachet na opravy. Přibrali jsme ale opravy kitů a v posledních letech jsme získali myslím velmi dobrou pověst právě při opravách draků pro kitesurfing a powerkiting. Prakticky nulové reklamace na opravy a to, že se k nám zákazníci stále vracejí svědčí o kvalitě naší práce.

Vzhledem k tomu, že neprovozuji windsurfingový obchod ve velkém městě, ale u vody, snažím se objevit náš nejkrásnější sport hlavně lipenským rekreantům. Obchod u takové vody jako je Lipno má samozřejmě své výhody i nevýhody. Nevýhodou je, krátká surfová sezóna, a když začne pršet, vylidní se Lipensko během dvou dnů. Málokdo přesvědčí rodinu, které teče v noci ve stanu na hlavu, že právě tahle nová plachta je to, co nejvíc přispěje k rodinnému štěstí. Takže Surfshop je otevřen denně jen o prázdninách, případně ještě v červnu, jinak od dubna do října jen o víkendech a při větrných dnech. Obchod u vody je ale určitě výhodný pro zákazníka. Vyzkoušet si nejdřív v půjčovně na vodě určitou velikost plachty nebo plováku, dřív než se rozhodnete pro nákup, se Vám určitě vyplatí. Vždy se snažíme každému zákazníkovi poradit s výběrem, případně doporučit co si má vyzkoušet. Nabízíme zdarma ojedinělou službu, při prodeji každou plachtu nastrojíme na zákazníkův stěžeň, případně na podobný, který bude používat. Méně zkušeným surferům tak v praxi předvedeme jak se moderní plachty vlastně strojí, ale i pokročilí snad ocení, že nekupují zajíce v pytli. A pro ty, kteří to mají na Lipno daleko, provozuji internetový E-shop kde si můžete nabízené zboží napřed prohlédnout (http://www.lipno-windsurfing.cz).

Pro začátečníky, i pro pokročilé, kteří se chtějí zdokonalit, tu máme také půjčovnu a školu windsurfingu.
Velmi dobře vybavená půjčovna, moderní široké plováky a plachy různých velikostí pomohou získat důležitou sebedůvěru začínajícím surferům a pokročilí jezdci mají ideální možnost vyzkoušet si různý materiál před zakoupením nových hraček. V chladnějším počasí půjčujeme také neoprénové obleky. Ve škole windsurfingu jsme během let došli k trochu odlišnému způsobu výuky, než se běžně používá jinde. Ale jsem přesvědčen, že při našem systému výuky naučíme víc a rychleji. U nás se totiž v hodinových lekcích při výuce věnuje vždy jeden instruktor jen jednomu žákovi. Tím pádem, individuálně, podle žákových schopností, nadání a síle větru, koriguje postup výuky, a tím v konečném důsledku dosahujeme lepších výsledků. Zpočátku je instruktor s žákem na mělčině, pak jede na vlastním surfu vedle žáka a vše mu předvádí. Mám zkušenosti, hlavně se zahraničními zákazníky, kteří absolvovali mnohdy třeba i týdenní kursy windsurfingu někde u moře, že u nás za dvě dvouhodinové lekce naučíme víc, než jinde za týden. Často se stává, že naši bývalí žáci se k nám vracejí už jako zkušení surfeři, a objednávají si hodiny pro pokročilé, protože vědí, že se jim to vyplatí.

Podstatná změna nastala v sezóně 2016. S odchodem do (teoretického) důchodu, jsem zrušil Surfshop u vody a věškeré zboží nabízím už jen v E-shopu, samozřejmě s možností osobního odběru v Černé v Pošumaví. Tím se uvolnil prostor pro půjčovnu a školu windsurfingu, kde je nyní k dispozici takřka dvojnásob hraček.

Závěrem tohoto představení se musím zmínit ještě o jedné důležité aktivitě... Na: http://www.lipno-windsurfing.cz najdou surfeři i rekreanti nejen pohledy na Lipno z webové kamery, ale také zpravodajství o aktuálním počasí i předpověď na následující dny. Každou minutu se odesílá aktuální pohled na vodu před Surfshopem, takže stačí kliknout a je to jasné. Fouká !!!

   Takže přijeďte ... 

     

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
Copyright © www.lipno-windsurfing.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.lipno-windsurfing.cz