Půjčovna a škola windsurfingu

lipno-windsurfing.cz

Půjčovna a škola windsurfingu

Půjčovna a škola windsurfingu v Černé v Pošumaví

 

   Půjčovnu a školu windsurfingu provozujeme na Lipně už přes dvacet let. Učíme začínající surfery i pokročilé, Při slabém, nebo příliš silném větru se výuka přeruší, zákazník platí vždy jen skutečně využitý čas, (žádný náhradní program, například kvůli nepříznivým větrným podmínkám). I začátečník potřebuje alespoň slabý vítr, naopak při silnějším větru vyučujeme i vodní start, halsu, skoky, duck jibe atd.
   Žádné týdenní, ani víkendové skupinové kurzy za předem stanovenou cenu, ale pouze striktně individuální intenzívní výuka při hodinových lekcích. Výuku je dobré vždy alespoň dva dny dopředu objednat, při neuskutečnění se žádné storno poplatky neplatí. Délku volte spíš maximální, většinou pak nejde prodloužit. Výuka je poměrně intenzivní, optimální délka pro začátečníky bývá cca 2 hodiny. Zásadně nevyučujeme skupiny ani dvojice, u nás se věnuje vždy jeden instruktor pouze jednomu žákovi. Po krátké teorii na břehu je instruktor s žákem na mělčině a pak na druhém surfu vedle žáka, vše mu předvádí, upozorňuje na chyby a dbá o jeho bezpečnost.
   Vzhledem ke specifickým povětrnostním podmínkám na Lipně používáme sice trochu odlišný způsob výuky, než se běžně používá jinde, ale jsem přesvědčen, že při našem systému se každý naučí víc a rychleji. A dlouholeté úspěšné fungování školy windsurfingu to potvrzuje. U každého sportu, pro který je potřebná nějaká dovednost, nebo pohybové návyky, je určitě vždy lepší individuální výuka, žák si neosvojí žádné zlozvyky, kterých by se pak těžko zbavoval. U windsurfingu je to složitější navíc o povětrnostní podmínky, vhodné pro kvalitní výuku. Při individuálním přístupu je možné lépe korigovat tempo výuky podle žákových schopností a momentálních povětrnostních podmínek a tím vším v konečném důsledku dosahovat daleko lepších výsledků.
   Máme zkušenosti, hlavně se zahraničními zákazníky, kteří absolvovali mnohdy třeba i týdenní kursy někde u moře, že u nás za dvě dvouhodinové lekce naučíme víc, než jinde třeba za týden. Často se stává, že se k nám vracejí naši bývalí žáci, už zkušení surfeři a objednávají si hodiny pro pokročilé, protože vědí, že se jim to vyplatí.

Copyright © www.lipno-windsurfing.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.lipno-windsurfing.cz