Stěžeň 490 cm SDM Unifiber HD 75 CC

Špičkový SDM stěžeň

kliknutím zvětšíte
Stěžeň 490 cm SDM Unifiber HD 75 CC
ks
Kód:5253
Výrobce:Unifiber
Cena s DPH : 9 270 Kč
DPH:21 %
Sleva:3 630 Kč
Původní cena s DPH:12 900 Kč
Dostupnost:skladem
Zboží na skladě v Černé v Poš. nebo v Českých Budějovicích
Na skladě:1 ks
Délka: 490 cm
Tvrdost stěžně: 29 IMCS
Průměr stěžně: SDM
% C: 75 %C
Ohybová charakteristika: Constant Curve
Váha: 2.43 kg
Typ: freerace slalom
Možnost os. odběru: Č. Budějovice

UNIFIBER HD SDM C75
Stěžně Unifiber přinášejí na trh špičkovou kvalitu za dostupné ceny. Použitá výrobní technologie vinutí přeimpregnovaných carbonových vláken zaručuje přesnou kontrolu nad ohybovou charakteristikou, vysokou pevnost při současně velmi nízké hmotnosti. Vhodně zvolené složení jednotlivých vrstev carbonu a vyztužení nejnamáhanějších částí zaručuje nejen maximální výkon a dobré dynamické vlastnosti, ale také dlouhodobou životnost.
Stěžně řady HD SDM C75 jsou určeny pro náročnější a pokročilejší surfery a poskytují špičkovou kvalitu, skvělou dynamiku, rychlou odezvu a velmi nízkou hmotnost. Universal Ferrule systém zaručuje optimální ohybovou charakteristiku i v místě spoje.

- Špičková kvalita a nízká hmotnost
- Nová povrchová úprava - vysoká odolnost, ochrana vůči teplu a UV
- Dlouhá životnost
- Konzistentní kvalita díky použité Pre-Preg technologii
- Výborná odolnost vůči slunečnímu žáru
- Povrchová úprava Alutex - odolnost vůči UV záření
- Extra vyztužení spoje a v místě uchycení ráhna

UŽ ŽÁDNÉ PROBLÉMY S KOMPATIBILITOU!
Spousta windsurferů se již řadu let potýká s nepříjemným problémem, který je způsoben nekompatibilitou stěžňů jednotlivých značek. Zatímco stěžeň jedné značky v plachtě funguje perfektně, stěžeň jiného výrobce a týž parametrů již nikoli. Problém je způsoben rozdílnou ohybovou charakteristikou stěžňů jednotlivých výrobců. Saildesignéři jednotlivých značek samozřejmě navrhují a testují své plachty na stěžních téže značky. V praxi vás tak nutí si kupovat mnohdy zbytečně předražené stěžně.
Přední výrobce carbonových stěžňů - Unifiber je první nezávislou značkou, která přizpůsobila svůj výrobní program potřebám windsurferů. Všechny stěžně Unifiber jsou tak nabízeny ve 3 různých variantách, dle požadované ohybové charakteristiky. V praxi si tak snadno vyberete stěžeň podle značky vaší plachty a díky tomu, že stěžně jsou v jednotlivých značkách plachet pečlivě testovány, máte 100% jistotu, že v dané plachtě bude správně fungovat.

UNIFIBER MAST SELECTOR:
V níže uvedené tabulce si snadno najdete ideální typ stěžně pro konkrétní značku a modelový rok vaší plachty.

 

UNIFIBER se před lety stal první nezávislou značkou, která uzpůsobila svůj výrobní program potřebám windsurferů a na vývoj reaguje i nyní. Během posledních let drtivá většina výrobců plachet začala používat tzv. Constant Curve ohybovou charakteristiku stěžňů. Dřívější dělení na Flex Top, Constant Curve a Hard top tak již postrádá smysl.
Na základě toho se v Unifiberu rozhodli uzpůsobit svůj výrobní program a zareagovat na vývoj posledních let. Výsledkem je zcela nový program, který zohledňuje odlišnosti v rámci Constant stěžňů. Nová řada zahrnuje 3 druhy stěžňů v obou SDM i RDM variantách. Řada Elite nabízí špičkové 100% plně karbonové stěžně, řada HD pak odolnější a stále velmi lehké a skvěle fungující 75% stěžně a konečně levnější řadu s označením Essentials, která zahrnuje stěžně s 50% obsahem uhlíku.
Nabídka nezahrnuje nejlevnější produkty s nízkým obsahem carbonu, protože jsou v Unifiberu přesvědčeni, že stěžně s nízkým podílem uhlíku, či dokonce pouze sklotextilové stěžně nemají kvalitu potřebnou pro moderní windsurfingové plachty. Všechny stěžně jsou pak k dispozici ve 3 různých ohybových charakteristikách, kromě běžného Constant provedení, ještě ve variantě Constant - FL (Flex Low), což značí, že oproti běžnému Constant stěžni se o něco málo méně ohýbá spodek stěžně a více horní část a pak Constant FH (Flex High), který má ještě větší prohnutí topu. Ve srovnání s předchozím označováním se dá říci, že FL je podobný jako původní FlexTop s tím, že se trochu více ohýbá spodek stěžně a FH rovněž vychází z původního FlexTopu a má oproti němu ještě o něco měkčí vršek. Správně zvolený stěžeň je velmi důležitý pro správnou funkci celého oplachtění a má vliv na to, jak (a zda) plachta půjde nastrojit, jak bude přehazovat, jaký bude mít výkon a větrný rozsah. Mějte tedy na paměti, že stěžeň je klíčem ke správně fungující plachtě!

 OHYBOVÉ CHARAKTERISTIKY (uvedený graf znázorňuje rozdíly mezi 3 variantami ohybových charakteristik stěžňů Unifiber)
 
 
 
 

Podobné a související zboží - Stěžeň 490 cm SDM Unifiber HD 75 CC

Stěžeň 490 cm SDM Gaastra 30 CC
Cena s DPH:4 250
Sleva:1 700 Kč
Stěžeň 490 cm SDM Gaastra 50 CC
Cena s DPH:6 960
Sleva:1 240 Kč
Stěžeň 490 cm SDM Gaastra 70 CC
Cena s DPH:8 440
Sleva:1 460 Kč
Stěžeň 490 cm SDM PRL Waterman Predator C60 CC
Cena s DPH:5 990
Sleva:1 000 Kč
Stěžeň 460 cm SDM Loft Vision II 75 CC
Cena s DPH:9 710
Sleva:3 890 Kč

Potřebujete poradit ? Stěžeň 490 cm SDM Unifiber HD 75 CC

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací