Prezentace firmy:

 

Internet je ideální příležitost každou firmu tzv. představit, říci něco o historii firmy a řádně ji vychválit, aby případnému zákazníkovi bylo jasné, že jedině zde musí utratit své peníze. Takže poslušen příkazům doby i já uvádím něco z toho co by Vás snad mohlo zajímat.

V roce 1992 jsem měl nashromážděno už tolik windsurfingového materiálu, že mi manželka pomalu přestávala věřit, že to vše opravdu potřebuji. A navíc v tehdejší době to vypadalo, že podnikání je jediná správná cesta jak se snadno uživit a ještě si dělat to, co člověka nejvíc baví. Postupem doby jsem z této představy vystřízlivěl, ale i přes všechny překážky se mi podařilo postavit v Černé v Pošumaví na břehu Lipna malý Surfshop s půjčovnou a školou windsurfingu. Plachty jsem si dlouho šil sám, postupně jsem zvyšoval množství až na cca 100 plachet ročně. To už jsem ale sám nestíhal a zaměstnal jsem jednu šikovnou švadlenu a já už většinou jen plachty vymýšlel, kompletoval a testoval :-)
Pak přišla krize, růst cen materiálu (většinou z Číny) a doprodeje dovozových plachet (také z Číny), takže ... postupně jsme přešli z šití nových plachet na opravy. Přibrali jsme opravy kitů a v posledních letech jsme získali myslím velmi dobrou pověst právě při opravách draků pro kitesurfing a powerkiting. Prakticky nulové reklamace na opravy a to, že se k nám zákazníci stále vracejí svědčí o kvalitě naší práce.

Krize se bohudík neprojevila v půjčovně a škole windsurfingu a náš nejkrásnější sport se stále snažíme popularizovat mezi lipenskými rekreanty. Velmi dobře vybavená půjčovna, moderní široké plováky a plachy různých velikostí pomohou získat důležitou sebedůvěru začínajícím surferům a pokročilí jezdci mají ideální možnost vyzkoušet si různý materiál před zakoupením nových hraček. V chladnějším počasí půjčujeme i neoprénové obleky.
Striktně pouze individuální výuka v hodinových lekcích, přizpůsobená dovednostem a požadavkům žáka a momentálním povětrnostním podmínkám vede pod odborným vedením k rychlému pokroku. U windsurfingu, jako u dalších sportů založených na dovednostech velmi záleží na odborném vedení hlavně v začátcích. Zpočátku je instruktor s žákem na mělčině, pak jede na vlastním surfu vedle žáka a vše mu předvádí. Žádné skupinové týdenní kurzy s dlouhými teoretickými přednáškami u videa, které jen tahají z lidí peníze. Ale s nezbytnou teorií co nejdřív do vody. Samozřejmě, pokud někdo chce, učíme to, o co má zájem.
A důležitý bonus, u nás žák platí vždy jen skutečný, intenzivně využitý čas, neplatí například přestávky z důvodu nepříznivých větrných podmínek atd.

Podstatná změna nastala v sezóně 2016. S odchodem do (teoretického) důchodu, jsem zrušil Surfshop u vody a věškeré zboží nabízím už jen v E-shopu, samozřejmě s možností osobního odběru v Černé v Pošumaví. Tím se uvolnil prostor pro půjčovnu a školu windsurfingu, kde je nyní k dispozici takřka dvojnásob hraček.

Závěrem tohoto představení se musím zmínit ještě o jedné důležité aktivitě... Na: http://www.lipno-windsurfing.cz najdou surfeři i rekreanti nejen pohledy na Lipno z webové kamery, ale také zpravodajství o aktuálním počasí i předpověď na následující dny. Každou minutu se odesílá aktuální pohled na vodu před Surfshopem, takže stačí kliknout a je to jasné. Fouká !!!

   Takže přijeďte ...