Stěžeň 430 cm SDM Unifiber Essentials 50 CC

SDM stěžeň

kliknutím zvětšíte
Stěžeň 430 cm SDM Unifiber Essentials 50 CC
ks
Kód:5475
Výrobce:Unifiber
Cena s DPH : 5 360 Kč
DPH:21 %
Sleva:540 Kč
Původní cena s DPH:5 900 Kč
Dostupnost:skladem
Zboží na skladě v Černé v Poš. nebo v Českých Budějovicích
Na skladě:1 ks
Možnost os. odběru: Č. Budějovice

UNIFIBER ESSENTIAL SDM C50
Constant Curve FL stěžně Unifiber přinášejí na trh špičkovou kvalitu za dostupné ceny. Použitá výrobní technologie vinutí přeimpregnovaných carbonových vláken zaručuje přesnou kontrolu nad ohybovou charakteristikou, vysokou pevnost při současně velmi nízké hmotnosti. Vhodně zvolené složení jednotlivých vrstev carbonu a vyztužení nejnamáhanějších částí zaručuje nejen maximální výkon a dobré dynamické vlastnosti, ale také dlouhodobou životnost.
Essentials SDM C50 přináší skvělý poměr mezi kvalitou a cenou. 50% podíl uhlíkových vláken dodává stěžni výborné dynamické vlastnosti při nízké hmotnosti a ve spojení s použitou pre-preg technologií také dlouhé životnosti. Integrovaný Universal Ferrule systém zaručuje optimální ohybovou charakteristiku i v místě spoje..

- Špičková kvalita a nízká hmotnost
- Nová povrchová úprava - vysoká odolnost, ochrana vůči teplu a UV
- Dlouhá životnost
- Konzistentní kvalita díky použité Pre-Preg technologii
- Výborná odolnost vůči slunečnímu žáru
- Povrchová úprava Alutex - odolnost vůči UV záření
- Extra vyztužení spoje a v místě uchycení ráhna

UŽ ŽÁDNÉ PROBLÉMY S KOMPATIBILITOU!
Spousta windsurferů se již řadu let potýká s nepříjemným problémem, který je způsoben nekompatibilitou stěžňů jednotlivých značek. Zatímco stěžeň jedné značky v plachtě funguje perfektně, stěžeň jiného výrobce a týž parametrů již nikoli. Problém je způsoben rozdílnou ohybovou charakteristikou stěžňů jednotlivých výrobců. Saildesignéři jednotlivých značek samozřejmě navrhují a testují své plachty na stěžních téže značky. V praxi vás tak nutí si kupovat mnohdy zbytečně předražené stěžně.
Přední výrobce carbonových stěžňů - Unifiber je první nezávislou značkou, která přizpůsobila svůj výrobní program potřebám windsurferů. Všechny stěžně Unifiber jsou tak nabízeny ve 3 různých variantách, dle požadované ohybové charakteristiky. V praxi si tak snadno vyberete stěžeň podle značky vaší plachty a díky tomu, že stěžně jsou v jednotlivých značkách plachet pečlivě testovány, máte 100% jistotu, že v dané plachtě bude správně fungovat.

UNIFIBER MAST SELECTOR:
V níže uvedené tabulce si snadno najdete ideální typ stěžně pro konkrétní značku a modelový rok vaší plachty.

 

UNIFIBER se před lety stal první nezávislou značkou, která uzpůsobila svůj výrobní program potřebám windsurferů a na vývoj reaguje i nyní. Během posledních let drtivá většina výrobců plachet začala používat tzv. Constant Curve ohybovou charakteristiku stěžňů. Dřívější dělení na Flex Top, Constant Curve a Hard top tak již postrádá smysl.
Na základě toho se v Unifiberu rozhodli uzpůsobit svůj výrobní program a zareagovat na vývoj posledních let. Výsledkem je zcela nový program, který zohledňuje odlišnosti v rámci Constant stěžňů. Nová řada zahrnuje 3 druhy stěžňů v obou SDM i RDM variantách. Řada Elite nabízí špičkové 100% plně karbonové stěžně, řada HD pak odolnější a stále velmi lehké a skvěle fungující 75% stěžně a konečně levnější řadu s označením Essentials, která zahrnuje stěžně s 50% obsahem uhlíku.
Nabídka nezahrnuje nejlevnější produkty s nízkým obsahem carbonu, protože jsou v Unifiberu přesvědčeni, že stěžně s nízkým podílem uhlíku, či dokonce pouze sklotextilové stěžně nemají kvalitu potřebnou pro moderní windsurfingové plachty. Všechny stěžně jsou pak k dispozici ve 3 různých ohybových charakteristikách, kromě běžného Constant provedení, ještě ve variantě Constant - FL (Flex Low), což značí, že oproti běžnému Constant stěžni se o něco málo méně ohýbá spodek stěžně a více horní část a pak Constant FH (Flex High), který má ještě větší prohnutí topu. Ve srovnání s předchozím označováním se dá říci, že FL je podobný jako původní FlexTop s tím, že se trochu více ohýbá spodek stěžně a FH rovněž vychází z původního FlexTopu a má oproti němu ještě o něco měkčí vršek. Správně zvolený stěžeň je velmi důležitý pro správnou funkci celého oplachtění a má vliv na to, jak (a zda) plachta půjde nastrojit, jak bude přehazovat, jaký bude mít výkon a větrný rozsah. Mějte tedy na paměti, že stěžeň je klíčem ke správně fungující plachtě!

 OHYBOVÉ CHARAKTERISTIKY (uvedený graf znázorňuje rozdíly mezi 3 variantami ohybových charakteristik stěžňů Unifiber)
 
 
 
 

Potřebujete poradit ? Stěžeň 430 cm SDM Unifiber Essentials 50 CC

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací